Zpět do obchodu

Registrace

O Kobře ... jen dobře

Pár základních dat o Kobře

 

Zajímá vás, jak a proč vznikly Koberce Kobra a kdo je jejím hnacím motorem? Jak vypadala první mapa, kterou jsem nakreslila pro syna? Proč by totéž měly mít doma i ostatní děti? A kterým směrem rozšiřujeme sortiment, abyste si měli z čeho vybrat a měli při tvorbě volné ruce?

Jen něco málo o zakladatelce - jmenuji se Veronika Zumrová, vystudovala jsem ekonomii a 15 let pracovala v bance jako datový analytik. A protože těch čísel bylo v práci tolik, utíkala jsem doma ve volném čase ke kreativní tvorbě, od psaní po malování a kreslení. Jak mi pomohlo výtvarno v Kobře? O tom ještě bude řeč, až přijde na řadu můj "aha moment".

 

Jsem mámou malého synka Matyáše, který zbožňuje autíčka a v podstatě by si vystačil jen s tím. Občas je proto boj ho vytáhnout ven na vycházku - a že mu nic nedaruji, až na výjimky mašírujeme každý den po okolí. Na čistém vzduchu se dobře přemýšlí a taky mne v tu dobu napadla polovina projektu Koberci Kobra - a to včetně názvu Kobra - totiž Koberce pro vaše ratolesti.

 

Jednou jsem spojila svoje kreslení se zábavou pro syna - nakreslila jsem mu mapu s naším domem, obchodem, kam chodíme nakupovat, kavárnou, kam chodíme pro capuccino a sušenku, hasičárnu a rybník, na který vidíme oknem z dětského pokoje. A mělo to ohromný úspěch. 

 

 Předchůdce koberce Kobra

 

Jednoho dne jsem se dozvěděla, že končí můj zaměstnavatel. Den jsem měla černé myšlenky, co budu dělat nezaměstnaná s malým dítětem, tupě jsem zírala před sebe, až jsem si uvědomila, že přede mnou si na zemi hraje můj syn se silnicí. V tu chvíli jsem měla "aha" moment, kdy jsem zcela jasně věděla, co je mým posláním. 

Syn si hraje na namalované silnici

Co chce každý rodič pro své dítě? Aby bylo v bezpečí, znalo cestu, kdyby zabloudilo. Umělo se orientovat poblíž svého domova. Aby si hrálo. Mělo krásný domov. A to všechno se mi spojilo dohromady.

Jak jsem Matyáše tak sledovala, hlavou se mi honily takové a podobné myšlenky. Tou dobou jsem ještě nevěděla, že mne k prvnímu koberci, na který si budu moct skutečně sáhnout, čeká práce delší než půl roku. Ale stalo se a z koberců jsme nadšeni všichni - rodiče i děti. A tak se zrodily personalizované koberce s městem, kde dítě bydlí.

Moje kreativní já se rozjelo naplno. Už mám zapsaných spoustu návrhů na dětské koberce, které budou postupně spatřovat světlo světa pod značkou Kobra z Dobra a Teen bizár. Ach, jen mít čas všechno zrealizovat ... 

A protože vím, že někteří z vás mají přání, která se jim jinde v obchodem s koberci nedaří splnit, mám zde možnost i tvorby koberce podle vašeho návrhu.

Koncept obchodu s personalizovanými koberci je zcela závislý na vaší spokojenosti, proto pro ní udělám maximum. Pokud vám zde něco chybí nebo jste s něčím nespokojeni, neváhejte mne prosím kontaktovat. Cílem Kobry je totiž splnění vašeho kobercového snu. 

 

 

Zpět do obchodu